Головна » 2016 » Листопад » 16 » Конституція і громадянин
11:44
Конституція і громадянин

14 листопада на базі Чернігівського обласного педагогічного ліцею Громадською організацією «Міжнародний центр перспективних досліджень» було проведено урок-тренінг «Суть Конституції та її роль в повсякденному житті» у рамках реалізації проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Модератором цього заходу виступила керівник студії «Громадянська позиція» ліцею Регіна Гусак. Протягом уроку учні висловлювали своє розуміння основних прав людини, запропонували їх систему та шляхи їх реалізації. Учасники тренінгу з’ясували, що таке Конституція, яка її роль у житті суспільства, які основні права визначені Конституцією. А також обговорили можливості громадян у конституційному процесі.

Метою даного проекту є використання кращих міжнародних практик та експертного досвіду для підняття свідомості представників суспільства, а саме впровадження розуміння, що Конституція створюється самими громадянами для себе, без впливу політичних сил. Приклади країн, що пройшли шлях, яким йде Україна в процесі творення нової Конституції стверджують, що найбільша інвестиція була саме у консультації зі своїми громадянами щодо положень основного закону, оскільки такий процес участі має потенціал для розвитку, зміцнення почуття причетності до процесів нормотворення в країні, національної єдності та ідентичності, підвищення легітимності процесу розробки конституції, створення фундаментальних основ для розвитку демократичних принципів і процесів всередині країни, розбудови громадянського суспільства.
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 399 | Додав: tkachenko | Теги: закон, права, Конституція, відродження, громадянин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar