Головна » Останні новини / Події» Книжки з різних куточків світу: історія унікальної ліцейної книгозбірні
08:44
Книжки з різних куточків світу: історія унікальної ліцейної книгозбірні

Проект "Англомовна бібліотека" почав діяти у ліцеї. Книжки, написані оригінальною мовою авторів з усього світу, були передані до ліцею та оформлені в ліцейну книгозбірню, де кожен має до них доступ. Передала ці книжки випускниця гуманітарного профілю 2011 року Наталія  Зубрицька. Про те, як формувалась така бібліотека та яку мають історію ці книжки, дізнавалась у Наталії Зубрицької ліцеїстка Альона Демченко.

Як все починалось

Переїхавши до США,  Наталія зрозуміла,  для того, аби швидше адаптуватися та ефективніше вивчати англійську, має читати саме англомовні книги. В часи пандемії  читала майже безперестанку. Крім того, слухала аудіокниги.  Вступивши до коледжу, Наталія Зубрицька отримала доступ до великої кількості корисної літератури. Тоді і впіймала себе на думці, що було би класно, аби ліцеїсти також мали змогу прочитати ті ж книжки, що й вона. Власне, так і розпочалося формування цього проекту.

«Вважаю, що це дійсно класна можливість доторкнутися до культури інших країн через оригінальне письмо автора. Бо коли книги читаються тією мовою, якою вони написані, вони зовсім по-іншому сприймаються», - каже Наталія Зубрицька.

Також вона додає, що теж саме стосується і фільмів, переклад все ж таки трохи губить сенс того, що хотів передати автор, тому радить дивитися фільми в оригінальному озвучуванні.

Збір книг

Наталія розповідає, що книги збирала протягом декількох місяців. Про свою ідею вона розповіла друзям, а вони, в свою чергу, своїм знайомим, щоб допомоги зібрати якомога більше цікавих книг.

Як каже Наталія, більшість книг були придбані на так званих книжкових секонд-хендах – там вони коштують значно дешевше, ніж нові.

 Наталія поділилась однією цікавою історією, як одна з книжок потрапила до неї через знайому.

«Одного разу після походу мене підвозила жіночка, якій я розповідала про свій 800-кілометровий похід через Іспанію. Ця історія надихнула жінку зробити теж саме. Також розповіла їй ідею про цей проект-бібліотеку, яка ій дуже сподобалась. З’ясувалось, що хороша подруга цієї жіночки виявилась майже моєю сусідкою, і вона передала одну з книжок зі своєї колекції», - ділиться Наталія.

Книжкові поради

З тих книжок, які були передані в ліцей Наталія обожнює "Deep Work"  Кела Ньюпорта. Саме ця книга допомогла переосмислити ставлення до соціальних мереж та відмовитися від них, адже книга розкриває їх головну властивість - навчити наш мозок відволікатися. Також радить прочитати "Am I there yet?" Мері Ендрю, з цікавими ілюстраціями, написана в жартівливому форматі  про серйозні речі. Книга дає можливість задуматися про те, який слід ти залишиш після себе та про інші важливі речі.

Загалом мета проекту «Англомовна бібліотека» дуже проста: надати можливість освіжити читацький погляд, сформувати абстрактне мислення ліцеїстів за допомогою корисної літератури.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 182 | Додав: admin_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar