Головна » 2014 » Червень » 6 » Ярмарка знань Програми Малих Грантів ГЕФ - 2014
11:02
Ярмарка знань Програми Малих Грантів ГЕФ - 2014

Всеукраїнською громадською організацією «Розвиток та Довкілля» у співпраці з Неурядовою мережею громадських організацій Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), яка нараховує близько 70 організацій, та за підтримки Програми малих грантів ГЕФ і Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) 20-21 травня 2014 року було проведено в Ботанічному саді імені академіка О.Фоміна (м. Київ) Ярмарку знань Програми Малих Грантів ГЕФ.

В заходах прийняли участь близько 200 осіб, представники системи ООН в Україні, ПРООН в Україні, Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, Державної екологічної академії післядипломної освіти, Донецького національного технологічного університету, “Інституту Біології”, Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, Рівненського аграрного коледжу, Бугринського агротехнічного коледжу, Чернігівського обласного ліцею для обдарованої сільської молоді та управління, Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Центру екстетичного виховання Шосткінської міської ради, гімназії Апогей, близько 12 шкіл, 30 громадських організацій, підприємств та устав - партнерів ГЕФ ПМГ з 8 областей України – Луганської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Київської та м. Києва.

Під час Ярмарки знань Програма малих грантів ПРООН-ГЕФ, неурядова мережа ГЕФ та її партнери успішно продемонстрували та довели, що підтримка громад є не тільки можливою, але і надзвичайно важливою для змін та глобальної екологічної користі. В Україні Програма малих грантів ПРООН-ГЕФ має вагомі результати завдяки використанню в роботі комплексного підходу до сталого розвитку в чотирьох сферах: охорона навколишнього середовища, людський потенціал, боротьба з бідністю та розширення можливостей громад.

Так, всі бажаючі продемонстрували отриманий досвід в зазначених сферах за допомогою розповсюдження інформаційно-просвітницьких та наочних матеріалів на тематичних виставках: «Біорізноманіття», «Освіта в інтересах сталого розвитку», «Зміна клімату. Альтернативні джерела енергії», «Зелений туризм».

Учасники мали змогу провести власний майстер-класу та взяти участь в майстер-класах інших учасників, таких як «Український оберіг з сухоцвіту» (Житомирщина), «Краплинка добробуту» (Луганщина), «Український рушник як мамина пісня з використанням техніки вишивки бісером та нитками» та «Чарівний коштик з атласних стрічок» (Рівненщина), «Екосувенір» (Сумщина), «Вироби з солоного тіста» (Рівненщина), екогра «Зелений менеджер» (Києво-Могилянської академія та Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління), «Екоодяг з вторинної сировини» (Рівненщина).

Учасники, в тому числі громадські організації, які працюють на локальному рівні на Луганщині, Житомирщині, Рівненщині, Полтавщині, а саме «Розвиток та довкілля», «Сталий розвиток – гармонія суспільства», «Екомережа», «Біологічний щит», «Екоклуб Паросток», «За чисте довкілля», «Хвиля», «Екоклуб Зелена Житомирщина», «ЕКОРОЗВИТОК», «Екологічна Україна», «Оберіг», «Зелене зростання», вже вкотре довели дієвість та практичне впровадження одного з основних принципів забезпечення сталого розвитку: «місцеві дії – глобальні переваги». Відповідно до цього принципу, який підтверджений досвідом громадських організацій в усьому світі, і зокрема партнерів та мережі ПМГ ГЕФ в Україні, - найбільш дієвим способом вирішення глобальних екологічних проблем є залучення до цього процесу місцевих громад задля отримання безпосередніх результатів.

Програма малих грантів продемонструвала ефективну та цілеспрямовану допомогу в реалізації на національному та локальному рівнях таких міжнародних конвенцій, як Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, Конвенція про біорізноманіття, Конвенція про боротьбу з опустелюванням, Стокгольмська конвенція про стійкі органічні забруднювачі, Стратегія сталого розвитку ЄЕК ООН, Стратегія освіти в інтересах сталого розвитку. Про це учасники Ярмарки звітували та ділилися міжнародним досвідом, зокрема за результатми участі в останньому засіданні ЄЕК ООН «Освіта в інтересах сталого розвитку» в квітня ц.р. в Женеві.

Відбулася фотовиставка «Ландшафти Луганщини» і виставки творів живопису. Зокрема, були представлені роботи художника, рекордсмена світової книги рекордів Гіннеса Олександра Білозора «Живопис з океанського дна», а також вироби з металу українських ковалів - Олександра Ковальчука та Ірини Пастернак.

За результатами учасники заходу підписали підписали Меморандум, в якому засвідчені наміри про подальше партнерство, співробітництво, обмін кращими практиками, досвідом як в рамках співпраці за Програмою малих грантів Глобального екологічного фонду, так і за її межами. Меморандум підписали більше 50 організацій, в тому числі громадські організації, наукові інституції, загальноосвітні, середні та вищі навчальні заклади, підприємства та організації – партнери ПМГ ГЕФ.

Закінчився Ярмарок показом мод із вторинної сировини та врученням сертифікатів учасників екологічної гри «Зелений менеджер» під виконання народних пісень Рівненським фольклорним ансамблем «Горина».

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 474 | Додав: tkachenko | Теги: Ярмарка, ГЕФ, знання, подорож | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar