Головна » Бренд ліцею» Із ліцею до Мюнхена: історія про 15 років життя Катерини Пташник (Бройнлейн)
11:06
Із ліцею до Мюнхена: історія про 15 років життя Катерини Пташник (Бройнлейн)

Катерина Пташник – випускниця ліцею 2005 року. Навчалася на гуманітарному профілі. Після – у Національному університеті «Чернігівський колегіум» (тоді – ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка). Спеціальність - учитель англійської мови й зарубіжної  літератури. За програмою Au pair виїхала до Німеччини, де здобула другу вищу освіту й проживає нині. Одружена з німцем, познайомилися на роботі, коли закінчувала навчання. Мають сина Давіда, 8 місяців. У вільний час любить готувати десерти, ходити в гори, вивчати сучасні технології.

ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ В ЛІЦЕЇ в тому, що він дає можливість заглиблюватися в предмети, які найбільше цікавлять завдяки профільному навчанню. Це дає змогу краще орієнтуватися в темах під час навчання у виші. І відкриває можливості щодо занять науковою роботою. Але у віці 14-15 років складно ще зробити цей предметний вибір й обрати професію на все життя. Здається, що саме ці напрямки будуть цікавити завжди. Але це не так. Уподобання змінюються. Але вчитися ніколи не пізноJ Моя друга освіта була повністю переорієнтована. Тому знання, теми, які не давалися поглиблено, необхідно було довчити самостійно. Ніколи не знаємо, які з тих предметів, що вивчаємо в школі, знадобляться в подальшому житті. Є безліч анекдотів про те, коли вже стануть у нагоді синуси й косинуси. То мені вони згодилися! Під час своєї роботи використовую ці знання для побудови графіків.

ДЛЯ ДРУГОЇ ОСВІТИ В НІМЕЧЧИНІ обрала спеціальність економіка/інформатика, виходячи з потреб ринку праці: наразі дуже затребувані спеціалісти в цій сфері, і не лише в Баварії. Під час навчання зрозуміла, що більше подобається програмування, тому і обирала відповідні предмети, щоб поглибити знання з інформатики. Навчалася у Хохшулє Мюнхен https://hm.edu/, отримала бакалавра. Хоча в Україні вже мала магістра, не хотіла йти тут в магістратуру, бо не отримала б відповідної практичної бази знань для роботи. Хохшулє відома гарною практичною підготовкою (опрацювання завдань, максимально наближених до роботи + обов'язкове проходження шестимісячної практики до 40 годин/тиждень на фірмі + вивчення проблеми чи теми і написання бакалаврської на фірмі).

ПРАЦЮЮ ПРОГРАМІСТОМ: розробка інтерного програмного забезпечення для лікарів в Мюнхенській лабораторії лейкемії https://www.mll.com/. Із минулого року перебуваю у декретній відпустці.

ЛІЦЕЙ ВІДКРИВ СВІТ, показав безмежні можливості в житті, подарував знайомство і дружбу з талановитими, цікавими людьми, навчив ставити цілі і досягати їх. Пам'ятаю випадок на алгебрі, яку викладала Наталія Нудьга, коли одногрупник Сергій Близнюк вийшов до дошки і розв'язав задачу. Наталія Володимирівна спитала, чи правильно він її розв'язав. Думки розділилися: одні казали так, інші ні і вказували на ймовірні помилки. Сергій мусив сказати сам, чи правильно він виконав завдання. Пройшло 30 хвилин, а він усе ще не міг знайти у себе «помилку». Врешті-решт Наталія Нудьга мовила: «Все вірно, сідайте. Треба бути впевненішим у своїх силах». Ми тоді посміялися, але зараз я розумію, що означають ці слова. Вірити у свої сили, не дивлячись ні на що. Тільки ви і ніхто інший вирішуєте, чого ви варті у житті. Працювати для досягнення цілей. Не боятися програвати, бо це частина шляху до вашого успіху. Ніколи не здаватися.

ПІД ЧАС НАВЧАННЯ У НІМЕЧЧИНІ була активним учасником Союзу українських студентів у Німеччині (СУСН): вела фінанси, була головою спілки. http://www.sus-n.org/. Якщо ліцеїстам буде цікава ця тема, можу розказати більше.

Обожнюю фразу Ф.Рабле «Все приходить вчасно, якщо люди вміють чекати». Вважаю, що ніколи не пізно починати нові проєкти.

Категорія: Бренд ліцею | Переглядів: 239 | Додав: admin_ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar