Головна » Бренд ліцею» Із фізмату – в успішні фотографи: історія випускника ЧОПЛ Сергія Рудакова
13:42
Із фізмату – в успішні фотографи: історія випускника ЧОПЛ Сергія Рудакова

Випускник фізико-математичного профілю ЧОПЛ 2009-го року Сергій Рудаков нині фешн-фотограф та відеограф. Цікаво, що він ще в ліцеї захотів стати фотографом. До речі, саме в ліцеї він вперше зацікавився фотографією. Але вже в університеті усвідомив, що це може бути не просто хобі, а і справа життя.

ІЗ ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЯ

Сергію Рудакову дуже подобалось навчатись у ліцеї. І нині чим старшим стає, тим більше усвідомлює переваги ліцею над звичайною школою. Також ліцей подарував йому чимало друзів. «З деякими спілкуюся, декого періодично бачу. Навіть, якщо не дуже часто – це завжди приємні зустрічі», - каже Сергій Рудаков.

Крім того, знайомство із фотомистецтвом під час відвідування фотостудії в ліцеї допомогло йому в подальшому житті. Саме тут Сергій став цікавитися фотографією.

ФОТОГРАФІЯ, ЯКА ВІДКРИВАЄ СВІТ

Після завершення навчання у ліцеї, Сергій Рудаков вступив до Чернігівського національного технологічного університету, де вивчав промислову електроніку. Фотографувати не припиняв, постійно вдосконалювався. І по закінченню вишу працював не за спеціальністю, а саме фотографом. Нині ж працює фешт-фотографом та відеографом в Україні.

«Я не пишаюся своїми роботами і думаю, що це нормально. Кожен наступний проект має нові виклики і я більше радію тому, як я з ними справився, ніж самим результатом. І в цілому, думаю, сильно оберігати свої минулі досягнення – не дуже продуктивно. Вони – лише кроки на шляху до більших досягнень. На даний момент я не збираюся зупинятися у розвитку, тому не можу сказати про свої найкращі роботи – вони ще попереду», - каже Сергій Рудаков.

Перед фотооб’єктивом Сергія Рудакова позували багато відомих людей, зокрема, Ганна Різардінова, Катерина Кухар, Злата Огневич, Ксенія Мішина, Allison Ponthier, Evelina Mambetova, Тетяна Брик, Ірина Кравченко.

«Цікаво працювати з усіма, незалежно від рівня популярності», - каже Сергій.

         Проте він би не хотів спробувати себе по ту сторону фотоапарату в ролі моделі, адже вважає, що кожен має займатися своєю справою.

«Це важка робота, яка має багато нюансів. Це якщо  про професійну роль. А якщо просто «для себе», то зараз кожен - модель в інстаграмі», - каже Сергій Рудаков.

ВЗІРЕЦЬ ДЛЯ СЕРГІЯ

Сергій Рудаков бере приклад з багатьох фотографів. І не лише їх.

«Я також знімаю відео, тому спостерігаю за фотографами, режисерами, художниками. Багато разів чув думку про те, що натхнення потрібно шукати не в своїй сфері, а в суміжних. Тому я для себе його шукаю в музиці, кіно, кліпах, картинах, іграх – все, що має візуальний або звуковий образ. А ще, крім просто натхнення візуального, є багато людей, що своїми думками формують мій світогляд. Так що для мене це багато людей. Зокрема, фотографи Єлизавета Породіна, Zhang JiaCheng, Remi Ferrante Hartman, Txema Yeste, Вова Клевер, художники Моне, Хоппер, Ван Гог. Якщо говоримо про кіно, то це Вес Андерсон, Даррен Аранофскі, Ларс фон Трієр, Том Форд. Цей список можна продовжувати довго. Всі ці люди надихають мене на щось нове», - каже Сергій.

ФОТОГРАФІЯ: НЕДОЛІКИ, МОЖЛИВОСТІ, ЦІЛІ

Як і у будь-якій роботі, професія фотографа має свої плюси та мінуси. Які ж вони в очах Сергія Рудакова?

«Для мене найкраще у професі фотографа те, що це процес творіння і фіксації моменту. У цьому є магія. А найгірше для мене в даний момент – там де задіяні гроші, процес творіння жорстко контролюється і не завжди людьми з найкращим смаком. Іноді доводиться робити те, що не потрапить в портфоліо ніколи. Але це нормально. Коли рівень фотографа росте – росте і рівень проєктів, тому ця проблема тимчасова», - каже фотограф.

Крім того професія фотографа надала Сергію можливість відкрити кордони і тим самим відійти від багатьох стереотипів «нормального» життя.

«У той же час така робота допомагає мені і зараз пізнавати себе та світ. Це можна назвати творчістю в деякому сенсі, а будь-яка творчість змушує звертатися до свого внутрішнього світу частіше, ніж зазвичай», - каже Сергій Рудаков.

 «Професійною» мрією для Сергія Рудакова було знімати фешн, і зараз він саме на цьому шляху. Сергій знімає тільки це і цілком задоволений. Дуже любить мінімалізм, тому, за можливості, на фото і відео це застосовує.

Підготував Денис Бурнос,
учасник студії журналістики «Штрих»

 

Категорія: Бренд ліцею | Переглядів: 215 | Додав: admin_ | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar