Головна » 2018 » Лютий » 6 » І Форум випускників
22:56
І Форум випускників

Третього лютого у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї відбувся І Форум випускників ліцею. Його мета - об'єднання зусиль випускників для розвитку освіти регіону та України, створення на базі ліцею методичного осередку для підтримки освіти в утворених громадах Чернігівщини, впровадження основних ідей Концепції ліцею як прикладу успішної профільної школи.

Із вітальним словом до всіх учасників звернувся Володимир Варгола, директор Фонду випускників України. Це неприбуткова організація, заснована українськими випускниками у Швейцарії з метою сприяння розвитку освіти в Україні. Про основні освітні запити учнів та батьків, проблеми вчителів, виклики, які постали сьогодні перед вищими навчальними закладами, говорили учасники та учасниці І Форуму випускників ЧОПЛ разом зі спікерами.

До першої експертної панелі «Закон про освіту України: стратегія і тактики» долучилися експерти: Коломієць Ганна - директорка ЧОПЛ, заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент, Силенко Микола - регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України, випускник ліцею, Білогура Василь – начальник міського управління освіти, випускник ЧОПЛ. Разом з учасниками, експерти обговорили питання фінансування освіти, принципу «гроші за дитиною» в дії, сформулювали тенденції в розвитку сучасної освіти.

Друга освітня панель «Проектна діяльність ліцею як ефективна форма розвитку соціально-громадянських компетенцій» була присвячена реалізації проектів на рівні області та України, можливостям випускників щодо підтримки діяльності ліцею, учнів та педагогів. Лапа Іван - ініціатор та спонсор 3-х стипендій для ліцеїстів, благодійник Фонду «Освіта. XXI століття», керівник команди програмістів Компанії Yola, випускник ЧОПЛ висловив свою думку щодо ролі освіти в професійному самовизначенні учнів, про необхідність звуження обов’язкових предметів для вивчення. Інна та Наталія Черевко – ініціаторки іменної стипендії з англійської мови, благодійниці ліцею, співзасновниці Приватної мовної школи «Private language school», випускниці ЧОПЛ мають великий досвід організації та реалізації проектів – Велодень-Чернігів, конференції для вчителів «СОВА» тощо. Тож, їхній досвід цінний для всіх учасників. Антоніна Федорченко, представниця команди Фонду випускників ЧОПЛ, випускниця, учителька ліцею звернула увагу всіх до діяльності Фонду випускників ліцею, першочергових потреб – проекту «Громадський бюджет» та проведення (не)конференції для вчителів міні-EdCamp 30 березня 2018 року.

Ми раді кожному, хто бажає долучитись і підтримати ліцей своїми власними, особливими ідеями та ресурсами. Разом ми допоможемо змінити світ на краще: у ліцеї й поза його межами!
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 390 | Додав: tkachenko | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar