Головна » 2018 » Червень » 17 » Говерла кличе
16:44
Говерла кличе

На відзначення 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності в рамках літньої школи у Чернігівському обласному педагогічному ліцеї з 10 по 12 червня відбулася туристична освітньо-екскурсійна подорож учнів ліцею за маршрутом “Чернігів—Львів—Яремча—Буковель” з підйомом на гору Говерла. У ній взяли участь 73 учні 10 класу біолого-хімічного, фізико-математичного, гуманітарного профілів, 12 педагогів ліцею, волонтер міжнародного проекту GoCamp Рей Рокхіл. 10 учасників поїздки представляли батьківську спільноту. Виховання патріота своєї держави, шанобливе ставлення до культурної, історичної спадщини України, глибше ознайомлення з видатними українцями-державотворцями, збагачення екологічного досвіду молодих людей в інтересах сталого розвитку суспільства - усе це стало рушієм цієї поїздки.

Усі учасники та учасниці поїздки в перший день відвідали місто Львів та його основні візитні картки – панораму «Високий замок», де мали змогу поринути в історію міста та помилуватися його краєвидами, Собор святого Юра, що символізує святиню, яка на українській землі стала мостом єднання великих надбань християнської культури та духовності двох гілок: візантійського Сходу і латинського Заходу. Із вражаючими історіями людей познайомилися під час екскурсії до меморіального комплексу "Личаківський цвинтар", де всіх із своєю величною скалою зустрів Іван Франко, Івасюк із "Червоною рутою", а з глибини століть до нас промовляв Шептицький. Незліченна кількість хрестів загиблих воїнів у всіх війнах на терені України закликала пам'ятати історію, але жити майбутнім, розуміючи подвиг кожного, хто намагався й намагається нині творити державу Україна.

Другий день поїздки став знаковим для «щасливої сотні» ліцею – саме така кількість представників ліцейної спільноти підкорила Говерлу. Вона кликала нас цілий рік. І нарешті зустріла: хорошою погодою, крутою, у хорошому сенсі, дорогою, позитивними емоціями. Вона об'єднала усіх через дружню підтримку, взаємну допомогу. На шляху висотою 2060,8 метрів усі - учні, батьки, учителі, були рівними у своєму прагненні піднятися на найвищу вершину України. Своєрідний релакс після такого екстриму учасники подорожі отримували в Буковелі – милувалися краєвидами з підйомників, намагалися зловити форель в озері, зробили майже тисячу фото на фоні гірських краєвидів.

Чудова подорож "Говерла кличе!" завершилася стежкою Довбуша, пошуком його золота, неперевершеними скелями. Ці три дні змінили усіх учасників та учасниць, розділили життя на "до" та "після", надихнули на нові пригоди. Вони спонукають змінюватися. Творити світ сьогодні та зараз.

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 360 | Додав: tkachenko | Теги: Буковель, відпочинок, Говерла, літо, гори, подорож | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar