Головна » 2016 » Жовтень » 21 » Європейський тиждень місцевої демократії – 2016
10:16
Європейський тиждень місцевої демократії – 2016

«Жити разом у культурно-
різноманітних суспільствах:
повага, діалог, взаємодія»

ЄТМД – це загальноєвропейський захід, який щорічно проводиться у жовтні. Чернігівський обласний педагогічний ліцей бере участь у ньому вперше у рамках проекту «Ліцей – територія прав людини». Органи місцевих рад та регіональних влад 47 країн-членів Ради Європи організовують громадські заходи за участю громад з метою привернення уваги громадян до питань місцевої демократії та повазі до прав людини в Європі.

У ліцеї тиждень відбувся з 12 по 18 жовтня. У рамках ЄТМД пройшли звітно-виборчі збори ліцею. Це звіт парламенту ліцею про роботу у 2015-2016 навчальному році. А також презентації програм кандидатів та вибір нового складу парламенту. Тож, від 12 жовтня ліцей має нову учнівську владу, яка складається з двох палат: виконавчої та представницької. До першої гілки парламенту ввійшли такі учні:

Пустовойт Даша
Овчарик Яна
Труба Артем
Мовчан Наталія
Пилипенко Юлія
Степанов Ігор
Жога Тетяна

Представницьку палату очолив голова парламенту Кресс Артем. Із ним пліч-о-пліч працюють такі учні: Гомбалевська Поліна, Форостянко Анна та Дейкало Артем. Наразі усі парламентері працюють над створенням плану роботи.

Також у рамках ЄТМД відбувся кінопоказ документального кіно з прав людини у рамках засідань кіноклубу «Docuclub UA». Учні переглянули уже знайомий фільм «Проголосуйте за мене, будь ласка». Учасникам третього класу місцевої початкової школи (великого китайського міста Ухань) ось-ось вперше у своєму житті прийдеться стикнутися з поняттям «демократія» - обрати старосту класу. Троє третьокласників захоплено змагаються між собою за цю посаду, а їх підтримують батьки та вчителі. Мета режисера – показати суспільство, громадяни якого звикли робити вибір тільки в рамках комуністичної ідеології. І в той же час продемонструвати на прикладі дітей, що би сталося, якби в Китаї дійсно існувала демократія.

Чи відповідає суть демократичного суспільства істинній природі людини? Завжди запорука успіху виборів у вмілій маніпуляції? Над такими питаннями замислилися учасники перегляду фільму та мали змогу відповісти на них. Отже, засідання кіноклубу стартували успішно, і продовжать свою діяльність щомісяця.

Також у рамках тижня відбувся радіо випуск новин «Що таке Європейський тиждень місцевої демократії?», конкурс «Ідеальний приклад місцевого врядування». А на учнів ще чекає година спілкування «Що можуть зробити підлітки для захисту своїх прав» за участі представника правозахисної організації «МАРТ».

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 359 | Додав: tkachenko | Теги: Влада, демократія, права, самоуправління, парламент | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar