Головна » 2011 » Травень » 24 » ЕКОПРАКТИКА – 2011
02:18
ЕКОПРАКТИКА – 2011
Ялівщина – унікальна природно-історична місцевість в північно-східній частині міста Чернігова, на лівому березі річки Стрижень, на території якої знайдені поселення: епохи бронзи (ІІ тис. до н.е.); раннього заліза (VII – IV ст. до н.е.); київського типу (III – V ст.); волинцевсько-київського типу (VIII – IX ст.); давньоруське (IX – XIII ст.).
З території Ялівщини 4 липня 1879 року Чернігівська міська дума постановила подавати в міський водопровід воду, а сьогодні водогонні свердловини «напувають» близько 30 % жителів міста.
27 березня 1945 року в Ялівщині було відкрито Чернігівський обласний ботанічний сад, площа якого складала 170га, а колекція нараховувала 480 видів рослин; 720 сортів декоративних рослин.

На цій території з 3 по 10 червня 2011 року на агробіостанції ліцею проходитиме навчальна еколого-краєзнавча практика учнів І курсу природничого профілю ліцею. Структура практика передбачає систему навчальних екскурсій та зустрічей з відомими вченими-науковцями міста та області, знайомство з територією Ялівщини, поїздку до національного дендропарку «Софіївка», виконання завдань з науково-дослідної проблематики та практичну діяльність з впорядкування і догляду за колекціями агробіостанції.

Родзинкою цьогорічної практики є її спрямованість на вивчення лісових екосистем, їх складу, функціонування та значення для розвитку людства. Це не є випадковістю, адже ООН 2011 рік проголосила Міжнародним роком лісів. Учні ліцею-майбутні науковці познайомляться з особливостями та властивостями аборигенних та інтродукованих деревних рослин, різними типами лісів, їх практичним та екологічним значенням, його дарами та зустрінуться з фахівцями Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області.

Особливого романтизму та піднесеності практиці надасть поїздка до дендропарку «Софіївка», парку, що був створений як символ великого кохання, як символ поєднання краси природи та генію людини, як символ вічності людського буття.

Практичними аспектом участі ліцеїстів під час практики в рамках Міжнародного року лісів буде закладання для вегетативного розмноження і вкорінення нових деревних порід, які пізніше будуть висаджені на агробіостанції та біля гуртожитку ліцею.

Протягом тижня кожного вечора ліцеїсти біля вогнища, будуть згадувати про події даного дня, вибирати рослину, тварину дня, спілкуватися у своєму гурті під струни гітари та слухати відомих людей міста, які запрошені до ліцейного вечірнього кола.

В новому навчальному році результати практики після обробки, узагальнення та систематизації, будуть презентовані учнями на традиційній науково-практичній конференції за участю не тільки ліцеїстів, але їх колег з інших навчальних закладів міста і області.
Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 864 | Додав: Майшев | Теги: агробіостанція, Ялівщина, екропрактика | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar