Головна » 2021 » Січень » 23 » Дистанційне навчання і не тільки…
13:50
Дистанційне навчання і не тільки…

Інтелектуальна, культурологічна та  психолого-емоційна підтримка особистісного та професійного самовизначення старшокласників в освітньому просторі ліцею - важливий  аспект у діяльності вихователя. У своїй роботі в період дистанційного навчання вихователі забезпечували психолого-емоційний супровід освітнього процесу та робили все для того, щоб дати здобувачам освіти радість успіху в навчанні .

 Реалізація принципу співпраці з батьками полягала в тому, щоб сформувати й підтримувати мотивацію кожної дитини.  Надзвичайно важливим інструментом дистанційного навчання в цей час була  взаємодія з батьками через особисті онлайн-бесіди, залучення батьків до творчих справ, а саме: челендж  «Українська хустка», акції «Добрі справи», години спілкування, дні іменинників, які перетворювалися в справжні  сімейні свята.  Водночас вихователі постійно турбувалися, щоб було комфортно працювати учням і вчителям, які також долучалися до співпраці, дотримуючись Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. У результаті  батьки були задоволені  організацією дистанційного навчання їхніх дітей.  

День, як правило, у класах  завжди починався з емоційного налаштування на роботу. Ініціатором цього був вихователь, на звязок з яким виходили учні в заздалегідь обумовлений час. На ранковій зустрічі звучали яскраві вітання, до яких могли долучитися й  члени родини. Ліцеїсти готували сюрпризи одне для одного. Найбільш вдалими були  такі виховні години :

 «Я маю право! Знаю. Дію. Захищаю» (круглий стіл, обговорення  перегляду

 д/ф « Ще один голос»);

«Дотримання безпеки життєдіяльності під час дистанційного навчання. Як зберегти зір»;

«Академічна доброчесність як базова цінність вищої освіти»;  

«Толерантність у сучасному світі;

«Будь обережний! Торгівля людьми»  ;

 «СНІД – загроза людства»;

 «STOP булінг: усе залишає свій слід»;

 «Звичаї – скарби українського народу»;

 «Україна – єдина країна» (до річниці підписання  Акту злуки УНР та ЗУНР).

І, звичайно, наш традиційний зимовий інтелектуальний  збір «ІСamp – 2021» для абітурієнтів Чернігівської області, який уперше в історії ліцею  проходив в онлайн-режимі. Зараз ще триває акція доброти «Доброта – якість, яка не буває зайвою».

Під час дистанційного навчання особливий інтерес викликали нові форми роботи  в режимі онлайн.  Найбільш вдалими  були: проєкт «Створюємо мистецтво в шкільному саду»  та   історичний квест «300 фейкоборців», до яких активно долучилися першокурсники ліцею.  

Період дистанційного навчання вихователі ефективно використали для підвищення своєї самоосвіти. Педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації вихователів  ЗЗСО інтернатного типу в ЧОІППО  та курс «Стратегії  виховання емоційно зрілої особистості» (11.01-16.01.2021).

Адміністрація ліцею ефективно працювала в період карантину над удосконаленням технічного, матеріального та естетичного забезпечення освітнього процесу і побуту учнів ліцею. Зокрема, придбано й розміщено в кімнатах, де проживають дівчата, 20 нових матраців.   За період дистанційного навчання двічі проведено санітарну обробку класів та житлових кімнат гуртожитку.  Поповнився  запас технологічного обладнання ліцею. Усі працівники харчоблоку та люди, залучені до організації харчування  учнів ліцею, 17 січня 2021 р. пройшли навчання за участю головних спеціалістів відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернігівського міського управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області  Самойленко І.П. і Тимошиної І.А. щодо впровадження системи ХАССП  та Санітарного регламенту, який уведено в дію з 1 січня 2021 р.   

Як бачимо, усі учасники освітнього процесу були долучені до активної роботи та розвитку матеріально-технічної  бази закладу.

Ліцей готовий прийняти  своїх учнів в освітнє середовище, сповнене затишку, тепла й турботи.

Категорія: Дистанційне навчання | Переглядів: 62 | Додав: admin_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar