Головна » Останні новини / Події» День української хустки
14:55
День української хустки

7 грудня у світі втретє відзначають День української хустки. І наш заклад не залишився осторонь цієї події,та на чолі з першим гуманітарним профілем влаштував флеш-моб української хустки. Ліцеїстки, вчителі та адміністрація в своїх гарних,різноманітних та яскравих хустках піднімали настрій всьому ліцею! 

Трішки історії цього свята :

Хустка є не тільки елементом вбрання, але і важливим національним оберегом.

Це свято почали відмічати з 2019 року, щоб об'єднати жінок в усій країні та вшанувати важливі традиції. Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини. Їх передавали у спадок за жіночою лінією і оберігали, адже це була сімейна реліквія.

Декілька цікавих фактів про українську хустку:

- Хустка завжди вважалась оберегом. Якщо хлопець збирався у далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку, в знак того, що чекатиме його.

З нею також пов’язано чимало обрядів та ритуалів.

- Хустка була основним головним убором, який жінки носили протягом цілого року. Влітку носили лляні, ситцеві чи шовкові, а взимку — вовняні.

Після того, як дівчина вийшла заміж, їй було заборонено з’являтись на людях з непокритою головою, а тим більш — з розпущеним волоссям.

- Значну роль відігравала хустка під час весілля. Якщо хлопець мав серйозні наміри щодо дівчини (одружитись з нею), він дарував їй дорогий подарунок — чоботи, намисто або хустку. Потім нею «покриватимуть» молоду на весіллі.

- Також хустка позначала рівень достатку сім'ї. Її тканина та оздоблення свідчили про те, наскільки заможного чоловіка або придане мала жінка. Забезпечені панянки носили хустки з натуральної вовни або шовку.

Сьогодні хустки повертаються в моду. Їх використовують у своїх колекціях як українські, так і закордонні дизайнери .

З днем української хустки!

Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 72 | Додав: admin_ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar