Головна » 2015 » Листопад » 30 » День пам’яті жертв голодоморів
13:14
День пам’яті жертв голодоморів

У виборі календарної дати проведення заходів, присвячених ушануванню пам’яті загиблих від Голодомору, Чернігівський обласний педагогічний ліцей обрав тиждень із 23 по 29 листопада 2015 року, оскільки саме 28 листопада – День пам’яті жертв Голодомору.

Протягом тижня на учнів чекала робота літературної виставки «Уроки Голодомору і сучасна Україна», виставки краєзнавчих робіт учнів «Голодомор у моєму краї».

Вихователі разом з учнями підготували та провели ряд годин спілкувань: «Вічна пам'ять жертвам голодомору», «Голод 33-го – рана на серці України», «Колосок пам′яті». Основною їх метою було привернення уваги учнів до трагедії 20 століття, аби таке не повторилося. А ще показати жахливі наслідки тоталітарного режиму. Також особливу увагу організатори приділили оформленню приміщень, де проводилися заходи: дотримувалися скорботних кольорів, використовували композиції із колосків, кетягів калини, перетягнутих траурною стрічкою, хліба, рушників.

У День пам’яті жертв голодоморів ліцейна громада разом з усією Україною схилила голови в глибокій жалобі за співвітчизниками під час загальноукраїнської хвилини мовчання. Вшанувати пам'ять тих, хто загинув голодною смертю, до П’ятницької церкви прийшли перші особи області та міста, представники органів влади, історики, громадські активісти та просто небайдужі. Учні також взяли участь у Хресній ході жителів міста до Катерининського храму.

Увечері 28 листопада парламент ліцею закликав усіх запалити свічку на підвіконні, аби вшанувати пам'ять тих, хто загинув у роки голодоморів. А також провели Фестиваль презентацій «Розірваний круг життя. Монументальне мистецтво світу на знак вшанування жертв голодомору в Україні». Великим здивуванням для учасників фотопрезентації були монументи в Канаді, Австралії, США, Польщі та Угорщині. Хотілося б, щоб такий пам’ятник з’явився і в Чернігові.

Ювко Дар′я, «ШТРИХ»Категорія: Останні новини / Події | Переглядів: 397 | Додав: tkachenko | Теги: день пам’яті, голодомор | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar