Головна » 2016 » Жовтень » 13 » 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського
10:14
150-річчя від дня народження Михайла Грушевського

Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою”
М.Грушевський

26 вересня, у ювілей день народження визначного історика, археолога, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника, організатора української науки, громадсько-політичного діяча, першого президента Української Народної Республіки Михайла Грушевського, на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Короленка був проведений круглий стіл.

До роботи круглого столу долучилися учні 10 класу гуманітарного Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді разом з методистом ліцею К.Литвин.

Модератори круглого столу, зокрема представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області С. Бутко та провідний дослідник, кандидат історичних наук С. Горобець, подали повні біографічні відомості про М. Грушевського, розкрили процес становлення ювіляра як державного діяча, висвітлили його політичні вподобання, а також розкрили роль М. Грушевського у створенні української держави.

Не оминули своєю увагою дослідники й фундаментальні історичні праці «батька української історії». Особливою і нині актуальною як серед фахових дослідників, так і пересічних читачів, за словами С. Горобця, стала праця видатного історика «Історія-Русі» (1913–1933), де у 10-ти томах представлена історія України від прадавніх часів до другої половини XVII ст. Не менш значущим є і нині упорядкований М. Грушевським науковий збірник статей «Чернігів і Північне Лівобережжя: огляди, розвідки, матеріали» (1928).

Напередодні відзначення 150-річчя від дня народження М. Грушевського, талановита дівчина, творча та чуттєва учениця Чернігівського обласного педагогічного ліцею Юлія Пилипенко написала вірш на честь видатного українця, творця нашої держави (декламацію вірша авторкою див. відео нижче).

Методист ЧОПЛ,
Катерина ЛитвинКатегорія: Останні новини / Події | Переглядів: 355 | Додав: tkachenko | Теги: історія, історик, свято, наука, грушевський | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar