Головна » Файли » Спортивно-оздоровча робота » Спортивно-оздоровчі проекти

Чернігівський обласний педагогічний ліцей (ЧОПЛ) – школа сприяння здоров’ю
31.03.2021, 13:54

Мета системи: формування фізичного, психологічного, духовного та соціального здоров’я ліцеїстів, розвиток фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовки учнів та їх функціонального стану.

Завантажити презентацію

Основними компонентами цієї системи є:
- загартування (моржування),
- здорове харчування,
- секційна спортивна робота,
- уроки фізичної культури,
- просвітницька діяльність,
- щоденна "година руху".

Рівноправність компонентів оздоровчої системи не заважає відведенню особливого місця програмі "Щодня - година руху", хоча б з тієї позиції, що на відміну від інших, вона охоплює усіх ліцеїстів без винятку та має найбільш інтенсивний (за часовими характеристиками) ступінь реалізації. Автор програми, розробляючи її, виходив із того, що головної шкоди розвитку молодого організму, разом із негативним впливом екологічного і соціально-економічного чинників, завдає гіподинамія. Брак руху викликає в людському організмі не тільки фізичні, а й психічні та емоційні розлади.

Особливістю вказаної програми є те, що навчально-оздоровчі заняття проводяться щоденно в ранковий (або обідній) час упродовж астрономічної години. Засоби фізичного виховання програми мають дуже різнобічний характер, охоплюючи не тільки види спорту шкільної програми з фізичної культури, а й ряд нетрадиційних засобів і методів. Реалізація розробленої програми допомагає успішно розвивати такі основні фізичні якості, як сила, швидкість, витривалість, спритність і гнучкість, сприяючи тим самим вирішенню основних завдань фізкультури:
- зміцненню здоров’я, загартуванню організму, підвищенню емоційного комфорту, працездатності ліцеїстів;- вихованню потреби в самостійних систематичних заняттях фізичними вправами, прагненню до фізичної досконалості;
- підготовці до високопродуктивної праці;
- здоровому способу життя тощо.

Організація фізичного виховання, відповідно до розробленої програми, сприяє становленню особливого фізкультурно-оздоровчого режиму ліцею, спрямованого на трудову і професійну підготовку ліцеїстів. Практична частина програми включає заняття такими видами спорту, як легка атлетика, сучасна і народна хореографія, вправи кругового тренування, лижний спорт, футбол, волейбол, лапта, рухливі ігри, різновиди ходіння, настільний теніс тощо.

Протягом усього навчального року ліцеїсти щоденно займаються фізичними вправами одну годину. Тижневий цикл будується таким чином:
- понеділок: юнаки займаються атлетичною гімнастикою, а дівчата займаються аеробікою, або вивчають сучасні чи народні танці;
- вівторок: юнаки і дівчата вивчають техніку спортивних та народних ігор;
- середа: день формування швидкісно-силових якостей, юнаки та дівчата вивчають елементи легкої атлетики;
- четвер: день "Веселих стартів" та естафет, де ліцеїсти формують такі якості, як спритність та швидкість, змагання проходять між командами;
- п’ятниця: день формування витривалості, однієї з основних якостей у фізичній підготовці; на заняттях юнаки та дівчата проходять установлені планом дистанції від двох до трьох тисяч метрів, перемежовуючи ходу з бігом;
- субота: день ранкової гімнастики, ліцеїсти самостійно, без контролю вчителя, виконують фізичні вправи і пробігають невеликі дистанції.

Така побудова тижневих циклів дає можливість гармонійного розвитку, а чергування вживаних засобів позитивно позначається на фізичному і психологічному стані організму ліцеїстів. Зміна видів фізичних вправ і їх різноманітність дозволяє сприймати оптимальні фізичні навантаження без особливої втоми і дає позитивний результат у вирішенні задач оздоровлення ліцеїстів.У зимовий період за умови гарного снігового покриття і нормальних температурних умов заняття з лижної підготовки проводяться щоденно, де ліцеїсти засвоюють техніку різних лижних ходів, а також ознайомлюються з технікою гри в хокей з м’ячем. Велика увага приділяється забезпеченню оптимальних загальних навантажень (фізичних, психічних, емоційних) на учнів у процесі занять. Оптимальне поєднання усіх навантажень забезпечує більш високу працездатність організму й не викликає в учнів перевтоми. Помірна ж втома, у свою чергу, активізує відновлювальні процеси в організмі, пожвавлює темпи та поліпшує показники фізичного, психічного та психологічного розвитку.

У 2019-2020 навчальному році увесь світ зіштовхнувся з глобальною проблемою Covid-2019. Викликом для учителів фізичної культури ЧОПЛ стала організація уроків під час дистанційного навчання. Окрім використання базової платформи Google Classroom, педагоги застосовували ряд інструментів: відеоматеріали на Youtube, у тому числі створювали власні відеоролики, тестування на платформах “На урок”, “Quizizz”, “LearningApps”, рекомендували для проходження онлайн курси порталів EdErа та Prometheus. Відеоролики від учителів учні повторювали, відзнімали власні, розбавляючи своїми цікавинками: https://bit.ly/2GQyxQH. 

 Цікавою виявилися система челенджу. Учителі пропонували власний відеоролик із танцювальними вправами, а учні його доповнювали, перетанцьовували вчителя, знімаючи свої тренування: https://bit.ly/3cNcW6x.  Новий навчальний рік – рік викликів та можливостей. Содіваємося, адаптуючи систему збереження та зміцнення здоров’я учнівства ЧОПЛ до нових умов, з’явиться новий формат реалізації проєкту.

Категорія: Спортивно-оздоровчі проекти | Додав: admin_
Переглядів: 5 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar