Головна » Файли » Науково-методична діяльність » Мала Академія Наук

МАН-2011. БІОДИНАМІЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО ЯК СИСТЕМА ВИРОЩУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ ПРОДУКЦІЇ. ТЕЗИ
23.05.2012, 16:59
Біодинамічне землеробство (Biodynamic agriculture) ще можна назвати екологічним.
Це система агротехнічних заходів, що впливають на екологічний стан ґрунту. Біодинамічне землеробство — це технологія, яка дозволяє займатись землеробством без впливу хімічних добрив і перевертання пласту ґрунту.


Мета роботи: на основі аналізу історії вивчення і технології біодинаміки, провести дослідження в місті Чернігові на пробних ділянках агробіостанції для з'ясування особливостей росту та розвитку баштанних культур (як модельний об'єкт – Cucurbita pero) вирощених за технологією екологічного землеробства.


Об'єкт дослідження: процес вирощування екологічно чистої продукції за технологією біодинамічного землеробства.

Предмет дослідження: особливості росту та розвитку баштанних культур (на прикладі Cucurbtta pepo L.), вирощеного на пробних ділянках агробіостанції за технологією біодинамічного землеробства.

У зв'язку з цим поставлені такі завдання:
1. Виконати огляд літературних джерел та матеріалів досліджень біодинамічного землеробства, навести історичний нарис вивчення біодинаміки.
2. Розробити основи технології вирощування гарбуза звичайного (Cucurbttapepo) в умовах агробіостанції Чернігівського обласного педагогічного ліцею з елементами біодинамічного землеробства.
3. Провести обробку одержаних даних та результатів з використанням методики статистичного аналізу.
Проведені дослідження на пробній ділянці агробіостанції довели ефективність і практичність методу біодинамічного землеробства. Система біодинамічного землеробства виступає як екозбалансована щодо ґрунту та його структури. Вона забезпечує підтримання більш оптимальних режимів щодо зволоження, живлення та системи догляду за культурою гарбуза звичайного.
Під час роботи на дослідних ділянках агробіостанції основним знаряддям праці був плозкоріз Фокіна. Як основа закладався біодинамічний препарат – солома.
У результаті дослідження проводився аналіз проростання насіння в лабораторних умова у чашках Петрі, високі показники отримав сорт «Стофунтовка» з 80 насінин проросло 68 шт. (2009р.), з 100 насінин проросло 71 шт. (2010р.). Насіння рослин перед посівом обробляли різними методами, в результаті цього слід констатувати, що найкраще проростання показали насінини, які замочувалися у біодинамічному препараті — алое деревовидне. Проведені дослідження по вивченню ефективності різних методів обробітку, які сприяють підвищенню та збереженню родючості ґрунту. Використовувалися 3 різні способи обробітку ґрунту, але плоскорізний обробіток показав найкращі результати.
Отже, сорт «Стофунтовка» виявився за показниками (при розрахунку кількісних показників морфометричних досліджень та статистичної обробки результатів) найбільш ефективним та урожайним на ділянці біодинамічного землеробства агробіостанції.
Цю технологію доречно використовувати на малих територіях в подальших напрямках розвитку агробіостанції Чернігівського обласного педагогічного ліцею. Також, продукція, яка була вирощена на пробній ділянці за технологією біодинамічного землеробства є екологічною і вирощена без додавання хімічних добрив. Технологія виступає як «еко-дружня технологія» щодо навколишнього середовища.

Категорія: Мала Академія Наук | Додав: tkachenko | Теги: навчання, МАН-2011, агробіостанція, тези, землеробство
Переглядів: 1333 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar