Головна » Файли » Науково-методична діяльність » Агробіостанція

Колекційний фонд агробіостанції
28.06.2012, 14:28
Колекційний фонд агробіостанції налічує деревних (227 видів) та трав’янистих (понад 600 видів) рослин. В майбутньому планується на цій території відновлення Чернігівського обласного ботанічного саду (існував з 1946–1963 рр.). На території агробіостанції поєднується навчальна діяльність та наукові дослідження з біоекології, з інтродукції і введення в культуру рідкісних, екзотичних та інших корисних рослин.
У ліцеї існує традиція, що кожного року випускники висаджують на території агробіостанції рослини, при цьому вони залишають часточку свого серця в райському куточку, який створюють своїми руками, щоб повертатися знову і знову в ліцейну родину.
Актуальною і важливою є проблема збереження різноманіття флори, зокрема природних і інтродукованих видів деревних рослин, що знаходяться під загрозою зникнення в результаті впливу антропогенних факторів. А тому збереження генофонду рідкісних видів набуває важливого значення як у системі природних територій і як спосіб їх колекціонування і відтворення шляхом їх уведення в культуру або інтродукції в умовах наукових установ відповідного профілю в ex situ колекціях.
Для збереження раритетних та цінних видів на території агробіостанції в новоствореному арборетумі культивуються рідкісні та зникаючі види. У умовах ex situ колекцій важлива роль належить не тільки культивуванню, але і відтворенню видів деревних рослин шляхом насіннєвого та вегетативного розмноження. Вирощування нових, екзотичних видів деревних рослин для подальшого висаджування на природні території, зокрема в урочищі "Ялівщина".
Все різноманіття рослин агробіостанції ви можете побачити в розділі ФОТО (натисніть для переходу).
Категорія: Агробіостанція | Додав: tkachenko | Теги: арборетум, колекційний фонд, збереження природи, агробіостанція
Переглядів: 1188 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar