Головна » Файли » Науково-методична діяльність » Агробіостанція

ДИНАМІЧНА ТВОРЧА ГРУПА: «АГРОБІОСТАНЦІЯ ЛІЦЕЮ – ЛАБОРАТОРІЯ ЕКОЛОГО-БІОЛОГІЧНИХ ТА КРАЄЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»
[ Викачати з сервера (67.0 Kb) ] 26.05.2014, 22:34

Екологічна освіта та виховання в Чернігівському обласному педагогічному ліцеї спрямовані на формування в особистості учня, його екологічного світогляду та екологічної моралі, поєднують три складові: свідомість–активність–культуру. Ліцей позиціонує себе як Екошкола, розуміючи поняття про екологію як екологію освітнього середовища, екологію свідомості, екологію душі. Усе це забезпечує системність і безперервність екологічної освіти й виховання, міждисциплінарний і міжпредметний підхід в екологічному вихованні та освіті. В Чернігівському обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді – закладі нового типу, реалізовують основні положення концепції екологічної освіти і виховання, з цією метою розроблено проект «Екологічні паростки майбутнього». Він спрямований на підвищення екологічної культури, глибоке опанування екологічних знань, формування екологічного мислення, свідомості й культури, велика увага приділяється природоохоронній діяльності і основні напрямку та підходи розробляються динамічною творчою групою: «Агробіостанція ліцею – лабораторія еколого-біологічних та краєзнавчих досліджень».

Навчально-дослідна ділянка (агробіостанція) є структурним підрозділом Чернігівського обласного педагогічного ліцею – виступає як осередок науково-дослідної, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності навчального закладу. Проводячи роботу на агробіостанції, учитель біології реалізує освітні, розвиваючі і виховні завдання: розвиток пізнавального інтересу в учнів до вивчення життя рослин, тварин; закріплення та розвиток теоретичних знань з біології; проведення науково-дослідницької роботи; оволодіння практичними знаннями; виховання в учнів любові до природи, прекрасного, усього живого та вміння бачити й відчувати прекрасне.

Джерелом набуття екологічних знань стала проблемно-пошукова, науково-практична, експериментальна і краєзнавча робота, яка реалізується в різних формах і підходах. Однією з нових форм екологічного виховання є навчальна, екологічна практика.

Навчальна практика з біології є обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження ліцеїстами явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду учнів, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу.

Категорія: Агробіостанція | Додав: tkachenko | Теги: агробіостанція, наукова робота, абс, Програма
Переглядів: 904 | Завантажень: 104 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar